Zautomatyzuj i przyśpiesz pracę tynkarskie

Skontakuj się z nami!

Czym jest automatyczna maszyna tynkująca Waller?

Waller to maszyna ułatwiająca wykonanie tynków wewnętrznych. Przeznaczona jest do pracy zarówno z tynkami gipsowymi jak i cementowo-wapiennymi. Maszyna składa się ze specjalnie skonstruowanych prowadnic wyznaczających płaszczyznę tynkowanej ściany oraz obracającego się osprzętu roboczego poruszającego się w obrębie wyznaczonej płaszczyzny. Przy wykonaniu tynków Waller wykorzystywany jest w dwóch czynnościach – do równania świeżo narzuconej zaprawy oraz do jej późniejszego zacierania i gładzenia. Ustawianie maszyny jest bardzo szybkie, proste i intuicyjne. Grubość tynkowanej warstwy, płaszczyznę tynku oraz kąt wewnętrzny można łatwo i precyzyjnie ustalić dzięki zastosowaniu lasera.

Jakie korzyści możesz osiągnąć?

Więcej zrobionych metrów

Praca dla mniej wykwalifikowanych pracowników

Szybsze wykonanie prac i łatwiejsze dotrzymanie terminów

Lżejsze i łatwiejsze warunki pracy

Z aktualnej partii maszyn pozostało

10 /10

Nie strać szansy na zakup jeszcze w tym roku!

Waller 8000

Automatyczna maszyna tynkująca

Wysokość robocza: od 2,2 m do 3,7 m

Szerokość robocza prowadnicy: 2 m

Szerokość robocza na jednym ustawieniu: 2,5 m

Zasilanie: 230 V

Tryb pracy: manualny i automatyczny

Stopki: hydrauliczne

Wydajność: do 20m2 na godzinę

Zastosowanie: tynk gipsowy i cementowo-wapienny

Zdjęcie pod katem bez tla low

[FAQ] Najczęściej zadawane pytania

Wydajność całkowita maszyny uzależniona jest od wielkości brygady oraz rodzaju i wysokości ścian. Dla średnich warunków można założyć, że maszyna samodzielnie wykonuje do 15 m2 tynków w ciągu godziny. Oczywiście, przy wyższych ścianach współczynnik wydajności rośnie, nawet do 25 m2 na godzinę.

Waller dostępny w sprzedaży tynkuje tylko ściany. Prowadzone są prace nad wprowadzeniem stojaków do tynkowania sufitów, jednak z uwagi na czasochłonny proces uzyskania certyfikatu dla takiej maszyny do momentu jej wprowadzenia minie jeszcze trochę czasu.

Okna oraz inne otwory nie stanowią żadnej przeszkody dla maszyny. Jedynymi przeszkodami są różnego rodzaju wystające elementy np. rury, kable itp. W takiej sytuacji, należy w trybie ręcznym ominąć przeszkodę i odpowiednio manewrując łopatkami roboczymi wytynkować ścianę wokół danej przeszkody. Po jej ominięciu, można kontynuować tryb automatyczny.

Elementami eksploatacyjnymi maszyny są blachy robocze do zgarniania zaprawy oraz gąbki i packi do rozcierania i gładzenia tynku. Jedynymi elementami, które wymagają stosunkowo częstej wymiany są gąbki. Są jednak stosunkowo tanie i wpływają znacząco na koszty eksploatacji maszyny.

Przygotowanie maszyny do pracy polega na skręceniu prowadnic 6 śrubami oraz zamontowaniu osprzętu roboczego. Zajmuje to ok. 10-15 minut. Po tym czasie maszyna jest gotowa do pracy. Ponowne złożenie maszyny do transportu jest również bardzo szybkie i łatwe.

Tak, ale z uwagi na napięty harmonogram pokazy połączone ze szkoleniami organizowane będą dla firm, które kupiły aktualną partię maszyn.

Jeśli są jednak Państwo zainteresowani prosimy o kontakt, na wiosnę 2020 planowane są pokazy dla chętnych firm.

Aby przejechać maszyną z jednego pomieszczenia do drugiego trzeba tylko odkręcić prowadnice pionowe (4 śruby). Maszyna na kołach bez problemu przejedzie z pomieszczenia do pomieszczenia.

Podczas pracy praktycznie w ogóle nie marnuje się zaprawy. Maszyna wyposażona jest w specjalną rynnę, do której wpada nadmiar zaprawy ze ściany.

Może się wydawać, że ustawianie maszyny i pionowanie zajmuje dużo czasu. Jednak w praktyce, po nabraniu wprawy proces ten zajmuje nawet tylko minutę. Po tym czasie maszyna działa już w pełni automatycznie i daje dysk w postaci 10 minut w pełni automatycznej pracy.

Close Menu